Máme již připravené investory, kteří budou stavět nájemní byty

Mnozí velcí investoři jsou již připraveni na Slovensku začít stavět nájemné byty. Rakouský investor už přislíbil vládě, že s 500 miliony eur postaví první nájemné byty. Ve středu po schválení zákona o státní podpoře nájemného bydlení v Národní radě (NR) SR to prohlásil předseda parlamentu a lídr Jsme rodina Boris Kollár.

„Máme připravené velké investory, které jsme přivedli i na vládu,“ konstatoval Kollár. Místopředseda vlády pro legislativu Štefan Holý (Jsme rodina) doplnil, že jsou „rozjednáni“ další tři investoři ze Švédska, Nizozemska a České republiky, u kterých jde o podobné částky jako v případě rakouského investora.

Holý přiblížil, že nyní bude následovat založení agentury, která spustí všechny procesní záležitosti, vznikne jakási cenová mapa, která bude stanovovat „zastropované“ ceny nájemného v jednotlivých regionech, což pravděpodobně bude až na úrovni okresů. Vytvoří se také kvalifikační kritéria, kdo se může kvalifikovat do těchto bytů.

Writing note showing Reality Check Ahead. Business photo showcasing Unveil truth knowing actuality avoid being sceptical written Sticky Note paper Wooden background Coffee Cup and Marker

Tento projekt je podle Holého určen pro ty, kteří „nejsou na tom tak špatně“, aby splňovali kritéria Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB), ale zároveň hypotéka nebo komerční nájemné je pro ně nepřiměřeně velkou zátěží. Dodal také, že vznikne něco jako rezervační portál, kde se jednotlivé nabídky bytů budou postupně zveřejňovat.

Návrh zákona o státní podpoře nájemního bydlení ve středu schválil parlament. Jeho cílem je vytvořit prostředí, které umožní výstavbu státem podporovaného nájemného bydlení s regulovanou výší nájemného a zárukou dlouhodobého bydlení. Návrh zákona má řešit aktuální problém v oblasti bydlení na Slovensku, a to je fyzická a cenová dostupnost bydlení pro široké skupiny obyvatelstva.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram