Ceny ropy se v pátek posílily

Ceny ropy se v pátek (27. 5.) posílily a uzavřely uplynulý týden v plusu před prodlouženým víkendem ve Spojených státech, kterým startuje motoristická sezóna v USA. Evropská unie (EU) zase připravuje embargo na ruskou ropu.

Červencový kontrakt na americkou ropu WTI si v pátek polepšil o 98 centů nebo 0,86 % a uzavřel na 115,07 USD (107,32 eura) za barel (159 litrů). Cena severomořské ropné směsi Brent s červencovým kontraktem vzrostla o 2,03 USD nebo 1,73 na 119,43 USD za barel. Za celý uplynulý týden se Brent posílila o 6 % a WTI o 1,5 %.

Ceny černého zlata podpořil silnou globální poptávku po palivech, jako jsou benzin či topný olej. „Motoristická sezóna v USA a vysoká poptávka po cestování by měla podporovat ceny. Jelikož růst poptávky je rychlejší než nabídky, na trhu zřejmě bude nadále nedostatek dodávek. Proto zůstáváme pozitivní, pokud jde o vyhlídky cen ropy,“ uvedl analytik UBS Giovanni Staunovo.

Background Marble Black Total Texture Abstract Luxury Onyx Pattern Splashing Reflection Zigzag Brushing Foil Metal Paper Smooth Shape Coal Basalt Black Friday Halloween Backdrop Design template for presentation, flyer, card, poster, brochure, banner

Země EU jednají o sankcích na ruskou ropu, které by zakázaly její lodní dodávky, ale odložily zákaz dodávek přes ropovody. Tento kompromis by měl umožnit, aby šestý balíček sankcí podpořilo Maďarsko a další členské státy Unie, které jej blokují.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram